Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

MIHALJEVCI – U posljednjem prvenstvenom kolu 1. Županijske nogometne lige protiv rajsavačkog Dinama kapetan Božidar Banović je odigrao posljednju službenu utakmicu za mihaljevačku Croatiu.

Popularni „Božo“ se od seniorskog nogometa jučer oprostio pogotkom za 4:0 u 61. minuti. Uz veliki pljesak nazočnih gledatelja na stadionu Grabovac igru je napustio u 84. minuti, a umjesto njega ušao je trener Goran Vrgoč.

Predsjednik Dražen Franjić po izlasku s terena mu je za uspomenu na posljednji nastup uručio prigodni poklon i cvijeće.

U ovoj sezoni Banović je nastupio u 20 službenih utakmica (18 u ligi, 2 u kupu), a u prvenstvu je postigao 2 pogotka. Ukupno je za Croatiu skupio čak 208 nastupa u službenim susretima postigavši 20 pogodaka.

Po broju nastupa dugogodišnji veznjak Croatie je na 12. mjestu u klupskoj povijesti, a sigurno je da bi imao i puno veći broj utakmica za Croatiu da od  2016. do 2020. godine nije radio van Hrvatske.

Kako je Božidar Banović seniorskom nogometu odlučio reći zbogom sa 30 godina, 5 mjeseci i 16 dana starosti svakako je moguć njegov povratak u momčad Croatie u budućnosti.

CROATIA – DINAMO 6:0 (3:0)

MIHALJEVCI, 09. 06. 2024., igralište Grabovac, gledatelja 100, sudac, Oliver Hrmić (Požega)

STRIJELCI : 1:0 Miholić (11), 2:0 Poljaković (229, 3:0 Miholić (26), 4:0 Banović (61), 5:0 Poljaković (73), 6:0 Poljaković (80)

CROATIA – Prološčić (od 70. Deanović), Smojvir, Marčinković, Ladović, Poljaković, Zeljko, Marić (od 74. J. Bilić), Miholić, Raguž, Piščević, Banović (od 84. Vrgoč). Trener : Goran Vrgoč.

DINAMO – Talan, Parobek, Marković, J. Glavaš (od 46. I. Glavaš), Grubešić, Božić, Metić, Martinović, Triska, Bobok, Madaj. Trener : nema.