“Stoljetno hrastovo i bukvino drvo, moderna tehnologija, dizajn , vrijedne ruke 500 radnika i tradicija duga 65 godina pretvorila je snagu prirodnog drva u liniju visokokvalitetnog hrvatskog proizvoda primjerenog suvremenom čovjeku i europskoj kulturi življenja. Namještaj Spin Valisa d.d. zapažen je i izuzetno cijenjen na tržištu Europe i svijeta čime potvrđuje svoj položaj lokalnoga i regionalnoga lidera u proizvodnji visokokvalitetnog namještaja iz masiva. Danas je Spin Valis dioničko društvo koje se bavi proizvodnjom namještaja, piljene građe i elemenata te, zahvaljujući izvrsnosti i kvaliteti preko 85% svojih proizvoda plasira na inozemno tržište, u tridesetak zemalja” – stoji na stranicama tvrtke Spin Valis d.d. u rubrici “o nama”, međutim iz više izvora, ponajprije od strane zaposlenika požeškog “drvnog diva” dobili smo informaciju da se tvrtkom već tjednima priča da Uprava tvrtke sprema otkaze i to za čak njih 200.
S upitom: “Budući da se Požegom munjevito proširila informacija da ćete otpustiti 200 djelatnika i da će tvornica raditi samo u jednoj smjeni, molim Vas potvrdu ili demant navedene informacije.” putem e-maila, 28. kolovoza 2025. godine, obratili smo se tvrtki Spin Valis, no do današnjeg dana nismo dobili odgovor.
Krajem 2022. godine objavili smo članak kako je tvrtka Pervanovo u vlasništvu Darka Pervana preuzela većinski udio Spin Valisa. Tvrtka Spin Valis danas se nalazi unutra Bjelin grupacije, kao dio grupe Pervanovo Invest AB.
Prije dva dana, na mojportal.hr pojavio se članak pod nazivom: “Čak 76 radnika bjelovarskog Bjelina dobit će otkaz: “Danas će se doznati tko sve ide na ulicu“. U članku se navodi da će pred Božić na ulici završiti jedna trećina zaposlenika Bjelina u Bjelovaru, točnije njih 76 od 210. Mojportal.hr navodi da se slična situacija dogodila nedavno i u Bjelinu u Ogulinu gdje je otkaz dobilo 180 ljudi. “Ondje je otkaz dobilo 180 ljudi, a s 19. prosincem, kada su i nama najavljeni otkaz, isto može očekivati i tamošnjih preostalih šezdesetak radnika. Pogon u Ogulinu nakon toga bi potpuno treba biti ugašen” – kaže kaže sindikalni predstavnik Zvjezdan Burek.
Uzmemo li u obzir navedene informacije s portala mojportal.hr, situacija se ne čini dobrom, no za nadati se ostaje da će ipak vrijedni i dugogodišnji zaposlenici jedne od najpoznatijih požeških tvrtki, kako u Hrvatskoj, tako i u Europi, ostati na svojim radnim mjestima, a da Požega neće nastaviti tonuti i gubiti proizvodnu industriju.























