Županica Antonija Jozić održala je redovnu koordinaciju s gradonačelnicima i načelnicima s područja županije. Uz pregled stanja tekućih projekata, glavna tema sastanka bila je javni linijski prijevoz – prenosi Požeško-slavonska županija.
Nakon provedenog postupka javne nabave, odabran je pružatelj usluge, zajednica ponuditelja Autotrans d.d. i Slavonija bus d.o.o., te do kraja godine slijedi potpisivanje Okvirnog sporazuma i ugovora. Vrijednost Okvirnog sporazuma je 9,15 milijuna eura, a 75 posto financirat će se sredstvima Ministarstva mora, prometa i infrastrukture.
– Uvođenjem nove javne usluge povećat će se dostupnost prijevoza i osigurati njegov kontinuitet za sve žitelje Požeško-slavonske županije. Mrežu će činiti 27 linija koje su formirane na temelju analize postojeće mreže linija i nacrta prijedloga optimizacije, uz komunikaciju s gradonačelnicima i načelnicima. Slijedi nam potpisivanje ugovora s Ministarstvom mora, prometa i infrastrukture namijenjenog sufinanciranju troškova javnog linijskog prijevoza u visini od 75 posto, dok će preostalih 25 posto zajednički financirati Požeško-slavonska županija, gradovi i općine – rekla je županica Jozić.