Biskup Škvorčević primio provincijalnu poglavaricu sestara milosrdnica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp


U Biskupskom domu u Požegi, 25. studenog 2023. biskup Antun Škvorčević primio je s. Barbaru Vručinu, provincijalnu poglavaricu sestara milosrdnica Provincije Bezgrješnog začeća BDM u Zagrebu, u pratnji vrhovne ekonome s. Veronike Đogaš i provincijalne ekonome s. Monike Kolić. Na susretu je sudjelovao i Ivica Žuljević, predstojnik Ureda za katoličke škole Požeške biskupije te Robert Mokri, ekonom Požeške biskupije.

Razgovarali su o poslanju sestara milosrdnica u požeškom samostanu i mogućnosti njihova sudjelovanja u odgojno-obrazovnom projektu Požeške biskupije. Posebnu pozornost posvetili su pitanju zgrade požeškog samostana. Naime, s obzirom na sve manji broj sestara zgrada navedenog samostana postala je prevelika te je razmotrena mogućnost da se ona uključi u odgojno-obrazovni projekt Požeške biskupije, posebno kroz dječji vrtić koji bi se u nju smjestio.

I ovom prilikom biskup Antun zahvalio je provincijalnoj poglavarici za požrtvovnost kojom sestre njezine Provincije djeluju na nekoliko pastoralnih područja požeške mjesne Crkve.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)