Ove godine održava se 23. izbor za najuzorniju hrvatsku seosku ženu. Organizator izbora je Udruga “Uzorne hrvatske seoske žene”.
Cilj je projekta promocija vrijednosti i važnosti žene na selu, afirmacija i podizanje kvalitete življenja na hrvatskom selu, očuvanje obitelji i kulturne baštine.
Najuzornija hrvatska seoska žena mora biti stara između 25 i 65 godina, hrvatska državljanka, koja živi na selu, uživa ugled u svojoj sredini, ima lijepo uređeno kućanstvo i poljoprivredno gospodarstvo, proizvodi poljoprivredne proizvode i/ili rukotvorine i/ili stvara umjetnička djela.
Projektom se želi skrenuti pažnja na veliki društveni doprinos seoskih žena i njihovih uloga u održavanju i oživljavanju ruralnih područja.
Ovogodišnja predstavnica Požeško-slavonske županije dolazi iz Općine Brestovac, a ona je gospođa Vanja Vlastnik.
Uz fotografije, za gospođu Vlastnik iz Udruge organizatora ovog događanja dodali su i kratak opis:
“Gđa.Vanja Vlastnik
Predstavlja:Požeško-slavonsku županiju
Dolazi iz Brestovca
Udana ,majka dvoje djece
Nositeljica Opg-a i opunomoćiteljica suprogovog Opg-a Vlastnik.
Na gospodarstvu bave se s domaćim slavonskim češnjakom,marunima ,lješnjacima i šljivama.
Obrađuju 8 ha zemlje i 2 ha voćnjaka.
Bave se sa raznim povrtnim kulturama od toga priprema zimnicu i odlican Ajvar od voćnih kultura izrađuje razne voćne likere.Na prekrasnom gospodarstvu imaju mlado stado ovaca koji su zavidno zbrinuti .
I nešto novo i čime je Vanja ponosna a to je uzgoj pasa pasmine “Francuski buldog” s redovnikom, osvojila je mnoge priznanja i prvo mjesta na natjecanjima malih pasa.
Aktivna je u DVD Brestovac,KUD-u Berda,Kineloškom društvu i odbojkaško klubu Brestovac.”
Brestovčanka Vanja Vlastnik predstavnica na Izboru za „Najuzorniju hrvatsku seosku ženu“
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp