Četvrtfinale božićnog: Elite Academy/Caffe bar Mačak, COR d.o.o., Caffe bar La Gazzetta/AS Jurić, Caffe bar Samson i Autoservis Gile

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

POŽEGA – Pred rasprodanom Sportskom dvoranom Tomislav Pirc večeras je odigrano prvih 5 utakmica osmine finala nakon kojih su svoje mjesto u četvrtfinalu osigurale ekipe Elite Academy/Caffe bar Mačak, COR d.o.o., Caffe bar La Gazzetta/AS Jurić, Caffe bar Samson i Autoservis Gile.

Oko 1500 gledatelja je pratilo današnji program, a dvorana je bila potpuno puna kada se igrala treća utakmica između Caffe bara La Gazzetta/AS Jurić i Horeca Caffe bara Zeus. Osvajači Kutije iz Nove Gradiške nisu došli u najjačem sastavu jer su neki igrači bili spriječeni, a neki bolesni te je malo nedostajalo da se od požeškog turnira oproste već u prvoj utakmici drugog kruga. Nedostajali su im Nikola Eller, Tomislav Marjanović, Stjepan Petrović i najbolji igrač Kutije Filip Matijašević ali to nimalo ne umanjuje odličnu igru ekipe Horeca Caffe bara Zeus čiji igrači su bili vrlo blizu iznenađenja i prolaza u ovoj utakmici.

La Gazzetta je povela u 11. minuti pogotkom Filipa Bungića koji je jakim i preciznim udarcem špicom sa desetak metara svladao vratara Mateja Blaškovića. Na 2:0 povisio je Dario Batalo u 23. minuti ali već minutu poslije Zeusovci su kaznili gešku u obrani protivnika, jednu loptu oteo je Josip Martinović i dodao do Jurice Kljajića koji je iz blizine zabio za 2:1. U 27. minuti rezultat je poravnat na 2:2, jedan igrač La Gazzette je vraćao loptu svom vrataru Marku Maričeviću koji ju je želio primiti đonom ali mu je prošla ispod noge u gol. Do kraja susreta mreže su mirovale pa su se po isteku četrdesete minute izvodili penali. Igrači La Gazzette zabili su sva tri, igrači Zeusa dva pa je plasman u četvrtfinale ukupnim rezultatom 5:4 osigurala ekipa iz Nove Gradiške.

U prvom susretu dana Elite Academy / Caffe bar Mačak je na pogon trostrukog strijelca Jakova Jančeka svladala mladu ekipu MNK Autodijelovi Barišić III rezultatom 6:2 (1:1). Poveli su “Barišići” pogotkom Filipa Prološčića u 12. minuti, a izjednačio je Jakov Janček tri minute poslije. Luka Obućina je u 26. minuti ponovno donio vodstvo Autodijelovima Barišić pogotkom za 1:2 ali Janček u 28. minuti ponovno vraća stvari na početak. Već minuti poslije EA Crni Mačak je u vodstvu nakon Jančekove asistencije za pogodak Matije Joščaka. U 30. minuti Jakov Janček je kompletirao svoj hat – trick pogotkom za 4:2, a nakon toga su Joščak svojim drugim pogotkom u 33. minuti za 5:2 i Marko Milošević dvije minute poslije pogotkom za konačnih 6:2 samo potvrdili uvjerljivu pobjedu pakračko – požeške ekipe.

COR d.o.o. je uvjerljivim rezultatom 6:1 (1:0) bio bolji od ekipe Platinum&Gloria. Filip Vojnović je doveo COR u vodstvo pogotkom za 1:0 u 11. minuti. Nakon što do kraja prvog dijela susreta nije bilo pogodaka isti igrač golovima u 21. i 26. podiže vodstvo COR-a na 3:0. Malu nadu Platinumu donio je Leo Subotić kada je u 28. minuti smanjio na 3:1 iz kaznenog udarca sa 7 metara. Nakon toga je sve ipak bilo u znaku COR-a koji je golovima Matije Ceraja u 29., Alena Soline u 32. i Marka Grbeša u 35. minuti došao do uvjerljive pobjede konačnim rezultatom 6:1.

Ekipa Caffe bara Samson je s uvjerljivih 8:0 (5:0) bila bolja od ekipe Svrake. Strijelci su bili Tomislav Baltić (2., 40.), Valentino Podobnik (11.), Matej Peharda (17.), Tomislav Žuljević (18., 20., 29.) i Mario Pavelić (36.). “Kralj strijelaca” požeškog turnira Tomislav Žuljević je s današnjim hat – trickom već na 17 postignutih golova na ovom turniru čime je već osigurao svoj peti naslov najboljeg strijelca, a samostalni rekorder je postao već nakon četvrtog. Samson je do četvrtfinala došao sa četiri uvjerljive pobjede i gol razlikom 39:0.

Posljednji susret između ekipa Caffe bara Avangard i Autoservisa Gile bio je i najzanimljiviji. Novogradiški Caffe bar Avangard poveo je u 7. minuti pogotkom Karla Fischera koji je ostao sam na drugoj vratnici nakon lijepe akcije. Autoservis Gile je s dva brza pogotka Dominika Solde u 11. i Hrvoja Ančurovskog u 14. minuti došao do izjednačenja i vodstva. Nakon toga u posljednjih 26 minuta nije bilo pogodaka iako je bilo prilika na obje strane. Najbliži pogotku bio je Mirko Soldo koji dvije minute prije kraja nije iskoristio kazneni udarac s 10 metara nakon što je Avangard napravio šesti akumulirani prekršaj.

Tri preostale utakmice osmine finala seniora na programu su sutra (srijeda, 03. siječnja) kada su na rasporedu i polufinalni susreti veteranskog turnira. Dnevna ulaznica tijekom cijelog turnira je 2 eura za odrasle 1 euro za djecu.

32. BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR “POŽEGA 2023” –

RASPORED UTAKMICA – SENIORI I VETERANI

Utorak, 02. 01. 2024. – 7. Dan – 5 utakmica – Osmina finala

Elite Academy / Caffe bar Mačak – MNK Autodijelovi Barišić III 6:2 (Jakov Janček 3, Matija Joščak 2, Marko Milošević / Filip Prološčić, Luka Obućina)

COR d.o.o. – Platinum&Glorija 6:1 (Filip Vojnović 3, Alen Solina, Matija Ceraj, Marko Grbeš / Leo Subotić)

Caffe bar La Gazzetta / AS Jurić – Horeca Caffe bar Zeus 2:2 (5:4 penali)  (Filip Bungić, Dario Batalo / Jurica Kljajić, autogol)

Svrake – Caffe bar Samson 0:8 (Tomislav Žuljević 3, Tomislav Baltić 2, Matej Peharda, Valentino Podobnik, Mario Pavelić)

Caffe bar Avangard – Autoservis Gile 1:2 (Karlo Fischer / Dominik Soldo, Hrvoje Ančurovski)