Ekipa DV Požega “Rudinska” pobjednik 20. Olimpijskog festivala dječjih vrtića PSŽ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

POŽEGA – Na požeškom Sportsko-rekreacijskom centru danas je održan 20. Olimpijski festival dječjih vrtića Požeško – slavonske županije u organizaciji Požeškog športskog saveza i Hrvatskog olimpijskog odbora i uz generalno pokroviteljstvo Grada Požege i supokroviteljstvo Požeško – slavonske županije.

Natjecalo se 11 vrtića s područja Požeško-slavonske županije sa ukupno 13 ekipa. To su : DV „Radost“ Požega, DV „Kockica“ Lipik, DV „Maslačak“ Pakrac, DV Požega („Cvjetna livada“ i „Rudinska“), DV Velika, DV „Svetog Leopolda Mandića“ Požega, DV „Šareni svijet“ Požega, DV „Tratinčica“ Pleternica (dvije ekipe “Pleternica” i “Kuzmica”), DV Jakšić, DV „Bambi“ Kaptol i DV “Grozdić” Kutjevo.

Festival su otvorili zamjenik požeškog gradonačelnika dr. sc. Borislav Miličević i požeško – slavonska županica Antonija Jozić, a nazočni su bili i predsjednik Požeškog športskog saveza Nino Abramović, dopredsjednik Darko Zovko i glavni tajnik Željko Mitrović kao i predsjednik Sportske zajednice Požeško – slavonske županije dr. Vlado Drkulec te gradonačelnica Pleternice Marija Šarić – prenosi Požeški športski savez.

Olimpijsku zastavu nosila su djeca iz Dječjeg vrtića “Bambi” Kaptol čija predstavnica Sara je bez greške izrecitirala i olimpijsku himnu. U atletici, malom nogometu i vrtku (rukomet u vrtiću) natjecalo se danas ukupno 492 djece. Za jubilarni 20. Olimpijski festival naše županije bilo je prijavljeno ukupno 506 natjecatelja (243 djevojčice i 263. dječaka)  jer se i Dječji vrtić Čaglin na vrijeme prijavio kod koordinatora natjecanja Jurice Bešlića sa ukupno 14 djece ali su morali odustati od natjecanja zbog bolesti većine svoje djece. Organizator je dostavio majice, kape i diplome i djeci iz tog vrtića koja se nažalost ove godine nisu natjecala, a taj novi vrtić je prošle godine i prvi put sudjelovao na Festivalu koji je 05. 05. 2023. godine okupio ukupno 453 djece.

Prvo mjesto u ukupnom poretku na 20. Festivalu osvojila je ekipa Rudinske sa 151 bodom, a druga je Cvjetna livada sa 2 boda manje odnosno sa 149 osvojenih bodova. Tako su dvije ekipe Dječjih vrtića Požega osvojile prva dva mjesta. Treće mjesto osvojilo je Dječji vrtić Grozdić Kutjevo sa 133 boda, a četvrto Dječji vrtić Jakšić sa 108 bodova. Sve ekipe su dobile priznanja, a svako dijete medalju za sudjelovanje. Četiri najuspješnije ekipe u ukupnom poretku nagrađene su i peharima.

malom nogometu kod dječaka nastupilo je 11 ekipa, a odigrano je 10 utakmica. Prvo mjesto je osvojila Cvjetna livada koja je u finalu rezultatom 1:0 bila bolja od ekipe Svetog Leopolda Mandića. Za Cvjetnu livadu igrali su : Rafael Jupek, Šimun Papak, Filip Gadžić, Fran Raguž, Fran Ninković, Roko Starčević, Lovro Kozina, Ante Crnjac, Luka Rašić i Fran Budim.

Na malonogometnom turniru djevojčica nastupilo je 10 ekipa, a odigrano je 9 utakmica. Prvo mjesto osvojio je Rudinska koja je u finalu svladala ekipu Jakšića rezultatom 1:0. Za Rudinsku su naslov prvaka osvojile : Iva Bubalo, Rita Bešlić, Eva Božić, Lana Čelić, Gabriela Šakota, Ella Grdiša, Tia Matošić, Petra Bubalo, Marta Komušanac i Anica Fiket.

Po drugi put na dječjoj olimpijadi održano je i natjecanje u vrtku – rukometu u vrtiću. Nastupilo je svih 13 ekipa, a odigrano je ukupno 12 utakmica. Svaka ekipa po propozicijama natjecanja mora biti mješovita (5 djevojčica / 5 dječaka). Prvo mjesto osvojila je Kockica Lipik koja je u napetom finalu pobijedila Bambi Kaptol rezultatom 10:9. Za Kockicu su zlato u vrtku osvojili : Tena Dolić, Sara Salvador, Nael Ramić, Lana Hodak, Ema Vondrak, Vid Ereiz, Karlo Bartoniček, Matteo Salvador, Nemanja Pavić i Emanuel Takač. Finalisti u malom nogometu i vrtku dobili su medalje, a pobjednici su nagrađeni i peharima.

U štafeti 4×25 metara kod djevojčica prvo mjesto osvojio je Grozdić Kutjevo (Viktorija Hora, Lucija Šveiger, Iris Baričević, Tina Barić) s vremenom 21,44. U štafeti 4×25 metara kod dječaka prvo mjesto osvojila je također ekipa Grozdića (Ben Vujičić, Samson Voštog, Karlo Galić, Noa Đajić) s vremenom 20,61.

U trčanju na 50 metara kod dječaka prvi je bio Mateo Šostar (Radost Požega) s vremenom 8,62. U trčanju na 50 metara kod djevojčica prva je bila Lucija Šveiger (Grozdić Kutjevo) s vremenom 9,80

U skoku udalj kod dječaka prvi je bio Lovro Kozina (Cvjetna Livada) sa skokom od 150 centimetara. U skoku udalj kod djevojčica najbolja je bila Anabela Sipić (Maslačak) sa skokom od 140 centimetara.

U bacanju loptice kod dječaka prvi je bio Teo Hodak (Maslačak) koji je bacio lopticu čak 20 metara, a drugi hitac mu je bio 19 metara. U bacanju loptice kod djevojčica prva je bila Iva Bubalo (Rudinska) koja je bacila lopticu 14,60 i 13 metara. U atletskim disciplinama su tri najbolja pojedinca i pojedinke nagrađeni medaljama, a isti tako i članovi štatefa koje su osvojile prva tri mjesta.

Diplomu za fair play dobio je ove godine Dječji vrtić “Šareni svijet” Požega. Ukupni poredak je : Rudinska Požega 151, Cvjetna Livada Požega 149, Grozdić Kutjevo 133, Jakšić 108, Svetog Leopolda Mandića Požega 88, Maslačak Pakrac 64, Bambi Kaptol 62, Kockica Lipik 58, Tratinčica Pleternica 45, Velika 41, Radost Požega 40, Tratinčica Kuzmica 20, Šareni svijet Požega 6.

Pehare i medalje najuspješnijim pojedincima i ekipama na svečanom proglašenju uručili su predsjednik Požeškog športskog saveza Nino Abramović i predsjednik Sportske zajednice Požeško – slavonske županije dr. Vlado Drkulec. Svih 20 Olimpijskih festivala dječjih vrtića održanih u Požeško – slavonskoj županiji organizirao je uspješno Požeški športski savez.