Ekipa Wiener osiguranja obranila naslov pobjednika na 31. BMNT “Požega 2022” u veteranskoj kategoriji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer je odigrana završnica veteranskog turnira 31. BMNT “Požega 2022”. U susretu za 3. mjesto Autodijelovi Barišić su pobijedili Rampu COR rezultatom 2:0 (1:0). Pogotke su postigli Tomislav Čakalić u 4. i Vjekoslav Čerti u 23. minuti – prenosi Požeški športski savez.

Finalnu utakmicu odigrali su prošlogodišnji finalisti Wiener osiguranje i Alabama, a nakon uzbudljivih 30 minuta pobjeda je ponovno pripala Wiener osiguranju rezultatom 3:2 (1:2) dok je prije godinu dana finale završilo rezultatom 3:1 (1:0).

Wiener je poveo u 4. minuti pogotkom Igora Bošnjaka na asistenciju Dalibora Bardača. Alabama je izjednačila u 13. minuti iz kaznenog udarca sa 10 metara koji je realizirao Jurica Bešlić nakon što je Wiener skupio 5 akumuliranih prekršaja. Već u 15. minuti nakon 6. prekršaja Alabama je imala novi kazneni udarac. Vratar Wienera Robert Vidakušić obranio je udarac Jurice Bešlića, a na odbijenu loptu natrčao je Krešimir Brkić i pospremio je u mrežu za 1:2 i vodstvo Alabame.

U drugom dijelu Wiener je pokušavao doći do izjednačenja ali bez nekih pravih prilika dok je Alabama prepustila terensku inicijativu ali nije uspjela doći do kontre kojom bi riješila utakmicu. Vratar Wienera Robert Vidakušić zabio je za 2:2 u 25. minuti sa petnaestak metara. Lopta je promijenila smjer od igrača Alabame Mile Pavelića i prevarila vratara Daria Pažina.

Alabama je u posljednje dvije minute pokušala do izjednačenja doći s igračem više u polju igrajući bez vratara ali iako su stvorili nekoliko opasnih situacija nisu uspjeli zabiti za 3:3 pa je Wiener obranio naslov pobjednika veteranskog turnira.

Najbolji strijelac turnira je Jurica Bešlić (Alabama) sa 8 pogodaka, za najboljeg vratara izabran je Robert Vidakušić (Wiener osiguranje) dok je za najboljeg igrača proglašen njegov suigrač Tomislav Topalović, legenda požekog turnira koji osim što je uzeo 2 posljednja naslova veteranskog turnira s Wienerom (2021., 2022.) je i rekorder po broju naslova pobjednika u seniorskoj kategoriji sa čak 6 prvih mjesta (Simoneta Slavonski Brod 1999., 2004., 2006., Caffe bar Oase Pleternica 2009., Pizza bar Samson Požega 2012., Vallis Aurea Pleternica 2015.).

Za Wiener osiguranje su prvo mjesto jučer osvojili Ivan Gregurević, Tomislav Topalović, Igor Bošnjak, Dalibor Bardač, Domagoj Ivanagić, Ivan Abramović, Željko Hrušovski, Ivica Borevac i vratar Robert Vidakušić, a tijekom turnira još su igrali Ante Alar, Marko Vrdoljak, Kristijan Lovrić i Mario Ergotić.

Za Alabamu su jučer igrali Krešo Poleti, Krešimir Brkić, Zoran Bošnjaković, Mile Pavelić, Ninoslav Parmaković, Jurica Bešlić i vratar Dario Pažin, a tijekom turnira nastupali su još Darko Pandžić, Dinko Šulc, Ivica Fliszar i Damir Budimlić.

Pehare finalistima te ekipama koje su osvojile 3. i 4. mjesto kao i trofeje najboljim pojedincima ispred organizatora uručio je predsjednik Požeškog športskog saveza Nino Abramović.