Ivona Švajda osvojila zlatnu medalju u Srbiji

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

Judo klub Slavonac nastupio je 13.11.2022. sa 7 judaša na međunarodnom judo turniru u
Bečeju( Srbija) . Na turniru je sudjelovalo 400 natjecatelja iz 7 države (Srbija, Mađarska,
Bosna i Hercegovina, Slovačka, Crna Gora, Rumunjska i Hrvatska). Prvi na borilište izašao je
Bruno Bluha u kategoriji do 34 kilograma i osvojio brončanu medalju. Rafael Ćosić natjecao
se u kategoriji do 38 kilograma no na žalost ovaj puta ostaje bez medalje dok je Iva Čančar
nastupila u kategoriji do 31 kilogram te osvojila brončanu medalju. Sjajan dan je imala Ivona
Švajda koja je u jakoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju pobijedivši u finalu državnu
prvakinju Srbije.

Ivano Bošnjak nastupio je u konkurenciji do 46 kilograma koji turnir
završava na 5 mjestu. Turnir su zatvorile Tena Trtanj i Lana Knaus koje su se natjecale u
kategoriji do 57 kilograma. Tena je ovaj put ostala bez plasmana dok je Lana osvojila
brončanu medalju. Sudjelovali smo na jednom iznimno kvalitetnom turniru, uvidjeli greške na
kojima moramo raditi i nastavljamo dalje. Slijedeći vikend pred našim judašima je još veći
izazov jer putujemo u Rumunjsku i nadamo se novim pobjedama i jednom lijepom iskustvu.