Kadetkinje i pionirke ŽNK Slavonija Požega pobijedile Varteks u kvalifikacijama za ulazak u 1. HNLŽM

Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

IVANIĆ – GRAD – Pionirke i kadetkinje Ženskog nogometnog kluba “Slavonija Požega” iz Požege jučer su na neutralnom terenu u Ivanić – Gradu protiv Varteksa iz Varaždina odigrale utakmice kvalifikacija za ulazak u 1.HNLŽ Pionirke-Kadetkinje – prenosi Požeški športski savez.

Igra se samo jedna utakmica u svakoj kategoriji. Prve su na teren tamošnjeg Sportskog parka Zelenjak istrčale kadetkinje oba kluba, a na kraju su slavile Požežanke rezultatom 3:1 (0:1)Varteks je poveo pogotkom Katarine Kušić u 39. minuti pa su Varaždinke na poluvremenu imale vodstvo od 0:1. U drugom dijelu sjajna Helena Draguljić je u samo 12 minuta došla do hat – tricka (53., 58., 65. minuta) i donijela svojim suigračima pobjedu konačnim rezultatom 3:1.

Pionirke požeškog kluba bile su još uvjerljivije i ostvarile pobjedu rezultatom 5:2 (3:0). Ovaj susret praktički je bio riješena nakon prvog poluvremena jer je ekipa Slavonije Požega na odmor otišla s vodstvom od 3:0. Mia Jakoubek zabila je za vodstvo  u 18. minuti, a Hana Hrmić Lucija Kesić su povećale rezultat na 3:0 golovima u 22. i 27. minuti. Ella Golubić je u 40. minuti smanjila na 3:1. U 55. minuti Hana Hrmić je postigla svoj drugi pogodak za povećanje vodstva na 4:1, a Nikolina Ilić je deset minuta poslije zabila za visokih 5:1. Konačnih 5:2 postavila je Emili Volarić u 58. minuti.

Požeškim nogometašicama novi protivnik u pohodu na 1 ligu mladih je HNK Gorica koja je sezonu završila na 10. mjestu 1. HNLŽ Pionirke-kadetkinje, a te utakmice igrat će se u nedjelju, 16. lipnja 2024. na neutralnom terenu u Kutini. U 17,00 sati igrat će kadetkinje, a od 18,45 pionirke. Ukupni pobjednik ovih utakmica naredne sezone igrat će u prvoj ligi.