NK Požega u gostima slavila protiv Sibinja

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

SIBINJ – Nogometaši Požege osvojili su jučer sva tri boda na gostovanju kod Mladosti u Sibinju u sklopu 13. kola i tako na najbolji način završili jesenski dio prvenstva u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Slavonski Brod – Požega – prenosi Sportalo.

Nogometaši Dinama su odgodili svoj domaći susret protiv Slobodnice jer je igralište u Vidovcima ponovno poplavljeno, a ta utakmica trebala bi se odigrati narednog vikenda.

MLADOST SIBINJ – POŽEGA 2:3

U susretu dvanaestoplasirane i osmoplasirane momčadi prvenstva uoči ovog kola Mladost iz Sibinja s učinkom od osam osvojenih bodova iz dvanaest kola ugostila je Požegu koja je u susret ušla nakon šestog prvenstvenog slavlja nad Hajdukom iz Pakraca 1:0 što ih je dovelo na ukupno osamnaest prikupljenih bodova.

Domaćin je ostao s igračem manje od 33. minute kada je drugi žuti karton zaradio Marko Terzić, ali niti činjenica da su s igračem manje nije spriječila Mladost da povede u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena preko Ivana Olujevića. Gosti odgovaraju u trećoj minuti drugog poluvremena pogotkom Luke Milosavljevića.

Toni Martinović u 72. minuti dovodi goste u vodstvo, a već šest minuta kasnije Luka Milosavljević dovodi Požegu na dva gola prednosti. Domaćin je do kraja uspio smanjiti rezultat u 84. minuti kada je za konačnih 2:3 precizan bio Krunoslav Ivanković.

-“Rano smo ostali bez igrača te s igračem manje u polju nismo mogli parirati razigranim gostima!”- komentirao je za Sportalo trener Mladosti iz Sibinja, Boris Brica.

-“Na dosta teškom terenu mislim da smo zasluženo pobijedili. Čestitke mojim dečkima na borbenosti i da nije bilo Velike rekao bi da smo uspješno odigrali jesen. Očekujem na proljeće da ćemo biti još bolji. Moj prijatelj Brica dok mu je igrala prva ekipa bio je konkurentan ali kad je mijenjao to više nije bilo to, a imao je i igrača manje. Koristim priliku da čestitam Oprisavcima osvajanju jesenske titule. “- komentar je trenera Požege, Željka Mitrovića.

Rezultati 13 kola : Slavonac (B) – Slavonac (NK) 2:0, Dinamo – Slobodnica odgođeno, Papuk – Sikirevci 1:4, Jakšić – Tomislav 2:0, Hajduk – Zadrugar 0:1, Psunj Sokol – Lipik 1925 2:1, Mladost – Požega 2:3.

Prvenstvo će se nastaviti sredinom ožujka 2023. utakmicama 14. kola u kojem se sastaju Slavonac (NK) – Požega, Mladost – Zadrugar, Hajduk – Tomislav, Jakšić – Sikirevci, Papuk – Lipik 1925, Psunj Sokol – Slobodnica i Dinamo – Slavonac (B).