Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

POŽEGA – Fantastična utakmica na požeškoj rekreaciji za kraj neobične sezone Slavonije. Prava je šteta što se oko terena okupio rekordno mali broj gledatelja, ne više od njih 50ak, unatoč ledenom vremenu, imalo se što vidjeti – prenosi Sportalo.

Dobru utakmicu najavili su gosti ranim golom Gabrijela Brlečića koji je natjerao domaćina na potpunu ofanzivu. Do poluvremena Slavonija radi preokret, Matej Martinović je poravnao nakon asistencije Alena Jagodića, a Matej Peharda donio vodstvo nakon što ga je lijepo poslužio Mato Marčetić.

Još jedan brzi gol Bedema i u drugom dijelu, ovoga puta strijelac je njihov najbolji strijelac Marin Ležaić u 48. Zavrtila su dva Mateja još jednu rundu u nastavku, ponovno je prvi na redu Martinović koji u 63. pogađa za 3:2, no ni to nije dovoljno za pobjedu, u 77. Josip Bilić još jednom vraća stvari na početak.

U 86. minuti Matej Peharda i drugi put zabija za vodstvo Slavonije, ovoga puta bilo je i za pobjedu. U četvrtoj minuti sudačkog dodatka Bedem je ostao s igračem manje, drugi žuti zaradio je Ronald Tovilović, nije to utjecalo na konačni ishod, mreže su mirovale do kraja.

– S obzirom na loš teren nakon obilne kiše i snijega koji je jutros padao u Požegi bila je to jako dobra utakmica, čestitke svim akterima, i Bedemu i sucima i mojim dečkima. Znali smo da je Bedem jako dobra ekipa, pokazali su to na terenu. Znali smo da će biti puno grešaka s obzirom na teren, tako je i bilo, ne mogu zamjeriti nikome ništa ali mi se čini da ovakve golove samo mi možemo dobiti. S obzirom kako je krenula sezona na kraju smo to doveli u jednu dobru razinu, nije bilo lako i zato još jednom kapa dolje svim dečkima koji su sudjelovali u ovome, zahvala i našoj upravi i našim navijačima što su bili uz nas kad nije išlo kako smo željeli – kazao nam je Krešo Poleti, trener Slavonije.

– Ne znam odakle bih počeo s komentarom utakmice… Prvih 25 minuta mislim da smo ušli bolje u utakmicu i poveli s 0:1, gdje poslije toga Slavonija okreće do poluvremena na 2:1, postižući gol za 1:1 iz čistog zaleđa, koji je bio ispred naše klupe, gdje taj isti sudac nama poništava u drugom poluvremenu gol kao zaleđe koje je on vidio. U drugom poluvremenu odmah na početku vraćamo se u utakmicu i poravnavamo na 2:2. Sada da ne objašnjavam sve situacije kod pogodaka, predugo bi to potrajalo! Slavoniji čestitam na pobjedi, imali su više sreće! Ali također neugodno su me iznenadili njihovi navijači s vrijeđanjem od samog početka, što nema veze s nogometom. Očito neki ne smiju ništa reći kod kuće, pa dođu se isprazniti na utakmicu. Šećer na kraju, ne komentiram obično suce, ali sada se ne mogu suzdržati. Ovaj sudac nije dorastao ovom rangu natjecanja, on nije sudio današnju utakmicu, nego su mu igrači jedne i druge ekipe sudili. Mislim da bi prije svega ovdje trebao biti nogomet u prvom planu, a ne cirkus! Žalosno, ali istinito… Svojim dečkima čestitam na odličnoj polusezoni bez zamjerke… Koliko imam informacija, Čepin je zasjeo na prvo mjesto na polusezoni, i ovim putem im čestitam – poručio je Josip Raić Sudar, trener Bedema.

Rezultati 15. kola : Slavonija – Bedem 4:3, Đakovo Croatia – Valpovka 1:6, Čepin – Svačić 2:0, Sloga – Oriolik 0:2. U nedjelju, 26. 11. 2023. u 13,30 sati sastaju se Kutjevo – Slavija, Tomislav (C) – NAŠK, Tomislav (DA) – Borac i Graničar – Vuteks Sloga.

Prvenstvo će se nastaviti početkom ožujka 2024. utakmicama 16. kola u kojem se sastaju Slavonija – Oriolik, Valpovka – Vuteks Sloga, Graničar – Borac, Tomislav (DA) – Slavija, Kutjevo – NAŠK, Tomislav (C) – Bedem, Sloga – Svačić i Čepin – Đakovo Croatia.