Rukometaši Požege ostvarili pobjedu i poraz na pripremnom turniru u Slatini

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

SLATINA – Rukometaši Požege u subotu su u Slatini odigrali dvije pripremne utakmice u trajanju 2 x 20 minuta, ostvarili su jednu pobjedu i jedan poraz. Od domaćina Slatine poraženi su rezultatom 17:14 (6:6) – piše Požeški športski savez.

Požežani su odlično otvorili utakmicu i poveli 0:2. Domaćini brzo reagiraju i nakon serije od tri pogotka prelaze u vodstvo. Do poluvremena se igralo u egalu. U drugi dio Požega ulazi loše pa Slatina vodi 10:6. Do kraja gosti nisu uspjeli doći do preokreta te domaćin dolazi do pobjede od tri pogotka razlike.

Vilim Gotal postigao je 6 pogodaka, Ivan Antunović 3, Marko Antunović i Marko Sertić po 2, dok je Ante Barišić dodao 1. Ivan Cota obranio je 10 udaraca prema golu.

Požega je u drugom susretu bila bolja od Borova čiju ekipi je pobijedila rezultatom 21:16 (14:7). Požežani su kontrolirali igru od prve minute i imali prednost od 14:6. U drugom igra se malo smirila. Vilim Gotal opet je bio sjajan uz 8 pogodaka. Karlo Grgurić poentirao je 4 puta, Marko Antunović 3, a Šimun Banović 2 puta.

Po jedan pogodak postigli su Lovro Glasnović, Marko Sertić, Luka Novinc te povratnik u redove Požege Borna Vlašić. Ivan Cota obranio je 13 udaraca, a Ivan Markanjević jedan. U trećem susretu Slatina je dobila Borovo rezultatom 21:17.

Iduća pripremna utakmica rukometaša Požege je u nedjelju, 03. rujna u Đakovu. Osmo izdanje turnira “Olymp 2022” održat će se u subotu, 10. rujna u SD Tomislav Pirc. Osim domaćina sudjelovat će još i Đakovo, Slatina te Nexe ll.

Prvo kolo nove sezone 1. Hrvatske rukometne lige – Sjever na rasporedu je u subotu, 17. rujna kada će Požega u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc ugostiti Slatinu. Posljednje kolo prvog dijela sezone na rasporedu je 10. prosinca, a sezona se nastavlja 04. 02. 2023. utakmicama 14. kola.