Rukometaši Požege u gostima pobijedili Slatinu

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

SLATINA – Rukometaši Požege su u 14. kolu 1. Hrvatske rukometne lige – Sjever pobijedili u Slatini istoimenog domaćina rezultatom 27:28 (11:15) i tako na najbolji mogući način krenuli u nastavak prvenstva. Ponovno se pokazalo da se radi o dvije izjednačene ekipe jer je utakmica bila neizvjesna i zanimljiva do samog kraja kao i ona odigrana u 1. kolu u Požegi, 17. 09. 2022. Požežani su sada uzvratili za poraz Slatini koja je tada u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc slavila rezultatom 31:32 (14:16) – prenosi Požeški športski savez.

Igrači trenera Daria Anića i Filipa Bešlića odigrala je  pametnu utakmicu, u kojoj su greške sveli na minimum i posve zasluženo pobijedili, a Slatini je to i prvi domaći poraz u ovoj sezoni. Kako je Slatina druga na ljestvici, a Požega peta domaćin je bio favorit u ovom susretu pa su zato ovi bodovi još veći i važniji.

Požeški rukometaši su svih 60 minuta odigrali strpljivo, nisu srljali u napadu i brzo završavali akcije nego su čekali smo pravu priliku i minimalno griješili. Nakon dobrog otvaranja susreta Požega je imala vodstvo od 1:4, ali onda se domaćin vraća i dolazi na 6:6 da bi se gosti opet odvojili na 7:10, a na odmor se otišlo s 4 pogotka razlike (11:15). Požežani su držali prednost od 3 gola sve do 53. minute i rezultata 22:25.

Slatina u naredne tri minute dolazi do izjednačenja i u 56 minuti rezultat je 25:25.  Do kraja se igralo gol na gol do 5 sekundi prije kraja kada igrač utakmice Šimun Banović pogađa za konačnih 27:28 i veliku pobjedu nakon koje je uslijedilo još veće slavlje uz neizostavnu “Inati se Slavonijo” legendarnog Krunoslava “Kiće” Slabinca.

Šimun Banović postigao je čak 11 pogodaka, stopostotan je bio iz sedmeraca (8/8) uz samo jedan promašaj iz igre. Vilim Gotal dodao je 5 pogodaka, a Ivan Janjić i Oleg Polanec svaki po 3. Odlični vratar Ivan Cota obranio je 12 udaraca, od toga nekoliko ključnih kada se domaćin približio.Kod Slatine najbolji pojedinac bio je Marin Greganić koji je postigao 10 pogodaka.

Požega je ovom pobjedom zadržala 5. mjesto uz dva boda više od našeg prvog pratitelja Đakova kod kojeg požeški klub gostuje u narednom, 15. kolu.