Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

POŽEGA – Rukometaši Požege uvjerljivo su pobijedili Maksimir Pastelu u derbiju 16. kola 1. Hrvatske rukometne lige – Sjever i tako došli do četvrte pobjede u nizu. Konačan rezultat bio je 39:32 (21:16) za ekipu trenera Daria Anića i Filipa Bešlića. Požežani su odigrali odličnu utakmicu, pametno i strpljivo u napadu, ali i čvrsto i kompaktno u obrani – prenosi Požeški športski savez.

Dominirali su od prve sekunde i niti jednog trena pobjeda domaćih nije došla u pitanje. Na poluvremenu su imali vodstvo od 21:16, da bi najveću prednosti imali u 56. minuti (37.27), a utakmica na kraju završava rezultatom 39:32. Nakon što su u prvom dijelu sezone na gostovanju kod Maksimir Pastele u zadnjim sekundama ostali bez bodova sada su Požežani na vrijeme riješili sve dvojbe oko pobjednika.

Marko Antunović i Šimun Banović postigli su svaki po 8 pogodaka, Vilim Gotal dodao je 6, Ivan Janjić 5, a Karlo Grgurić, Marko Sertić i Jerko Tukonić svaki po 3 gola. U samoj završnici je Lovro Glasnović postigao dva, a Marin Sesar jedan gol i to prvi ove sezone. Sjajni Ivan Cota obranio je čak 14 udaraca.

Ovom pobjedom Požega je ostala na 4. mjestu, ali se približila Maksimiru na samo tri boda. U narednom, 17. kolu požeški rukometaši gostuju kod Nexe II u Našicama (subota, 25. 02. u 18,00 sati). Nakon toga u Požegu dolazi Rugvica (subota, 04. 03. u 18,00).

(Foto : Sportalo.hr)