Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

POŽEGA – Rukometaši Požege pobijedili su jučer u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc drugu ekipu RK Nexe (Našice) rezultatom 34:25 (17:11) u suretu 19. kola 1. Hrvatske rukometne lige – Sjever. Domaći nisu dobro ušli u utakmicu te su u 11. minuti gubili 5:8 ali je tada počeo veliki preokret – prenosi Požeški športski savez.

Požežani su napravili seriju 10:0 te je u 25. minuti rezultat 15:8, a gosti nisu zabili gol punih 15 minuta sve do 26. minute kada su iz sedmerca postigli pogodak za 15:9. Na poluvremenu je ekipa trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića imala prednost od 6 pogodaka (17:11)

Požeški rukometaši su u nastavku susreta najveću prednost imali smo 47. minuti pri rezultatu 30:18. U završnici su i svi igrači s klupe dobili priliku pa je utakmica na kraju završila rezultatom 34:25.

Najučinkovitiji u domaćim redovima bili su Jerko Tukonić i Ivan Antunović sa po 7 pogodaka. Ivan Janjić postigao ih je 6, dok su po 5 pogodaka dodali Marko Antunović i Karlo Grgurić. Vratar Ivan Cota obranio je 11 udaraca prema golu.

U 20. kolu Požega gostuje u Zagrebu kod Metalca (16. 03), a nakon toga u Sportsku dvoranu Tomislav Pirc  u sklopu 21. kola dolazi Dugo Selo (23. 03.).