Senzacionalni Nexe (Našice) nakon lude utakmice u Danskoj izborio polufinale Europske lige

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

NAŠIČKI Nexe je nakon uzbudljivog susreta u Phønix Tag Areni u Gudmeu izbacio danskog predstavnika GOG i prvi put u svojoj povijesti plasirao se na Final Four Europske lige. Nakon pobjede u Našicama 32:27, Nexe je u Danskoj u nevjerojatnoj utakmici prepunoj preokreta i bez obrana odigrao 37:37 te je tako ostvario najveći rezultat u klupskoj povijesti – prenosi INDEX.hr.

Luda utakmica u Danskoj
Nexe je u 17. minuti imao ogromnih 17:13, ali onda su Našičani stali. Danci su na odmor otišli s 22:20, da bi početkom nastavka imali +4 i napad za +5. No tada se na vratima Nexea pojavio 19-godišnji Dominik Kuzmanović koji je uništio GOG.

Nexe je u samo tri minute napravio seriju 6:0 i tu je zapravo priči bio kraj. Na krilima sjajnog Halila Jaganjca Nexe je rutinski priveo utakmicu kraju. Našičani su ostvarili fantastičan uspjeh, svoju europsku priču započeli su u prvoj rundi kvalifikacija doguravši do završnog turnira.

Plasman na Final Four izborila je i Benfica protiv Gorenje Velenja (27:27, 36:29), dok će preostala dva putnika biti poznata večeras. Orlen Wisla Plock ima dva gola prednosti iz prve utakmice protiv Kadetten Schaffhausena (33:31), dok će Magdeburg kod kuće igrati protiv Nantesa nakon što je na gostovanju slavio s 28:25.

Trener Branko Tamše na put je poveo 18 igrača, a u odnosu na prvi susret, u momčadi su bili i Andraž Velkavrh te Dorian Markušić, dok je u Našicama ostao Mario Tomić, koji se još nije oporavio od ozljede.

Poluvrijeme bez obrana
Našičani su odlično ušli u susret, poveli su 3:1 pa 5:3 i 9:7. U 15. minuti su prvi put imali i tri gola prednosti (11:8), a u 21. minuti i velikih +4 (17:13). Nažalost, završnica prvog dijela pripala je danskom sastavu koji je serijom 6:1 stigao do prvog vodstva na utakmici (19-18), a na poluvrijeme otišao s dva pogotka viška (22:20).

U prvom dijelu odlični su bili Halil Jaganjac sa šest i Predrag Vejin s pet pogodaka, dok je Mihailo Radovanović skupio sedam obrana. Kod domaćina u prvom poluvremenu najviše muka zadavao je Simon Bogetoft Pytlick sa sedam golova.

Gudme je bolje ušao u nastavak i u 35. minuti domaćin je imao +4 (26:22) i napad za anuliranje zaostatka iz prvog susreta. No Nexe je na danski nalet fantastično odgovorio serijom 6:0 okrenuvši rezultat u svoju korist (28:26).

U posljednju četvrtinu utakmice Nexe je ušao s četiri gola prednosti (31:27), što je uz plus pet iz prve utakmice bilo dovoljno za mirnu završnicu. Na koncu je završilo 37:37.

Nexe su do velikog uspjeha vukli Jaganjac s 12 golova, Vejin sa sedam i Marin Jelinić sa šest golova. Odlični su bili i vratari Radovanović (10) i Dominik Kuzmanović (7) s ukupno 17 obrana. U danskim redovima najefikasniji su bili Pytlick s 11 i Jerry Tolbring s osam golova.