Slavonija u posljednjem kolu u gostima dobila Kutjevo i završila sezonu na 5. mjestu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

KUTJEVO – Županijski derbi je napokon pripao Plavima s Orljave pri čemu je Zelenima presudio Kutjevčanin Karlo Antunović, a na kraju priče svi bi trebali biti zadovoljni – sve tri ekipe iz Požeško – slavonske županije su sezonu okončale u gornjem domu ljestvice.

Županijski derbi nije imao uobičajenu žustrinu za što je nedostajalo motiva, uloga i naboja pa se sve to reflektiralo na sam početak utakmice, ali i čitav prvi dio koji je protekao bez velikog rizika i pretjerane želje za pobjedom, a tome je malo kumovalo i teško i sparno vrijeme. Ipak su se ekipe u nastavku malo probudile pa su prvi zaprijetili Zeleni nakon što je iskusni Josip Budimir majstorski u 49.minuti sve pripremio za Pedra koji ne koristi prigodu koju je bilo teže promašiti nego zabiti. Potaknulo je to domaće da krenu po pobjedu no sve su prigode ostale neiskorištene za razliku od gostiju koji su su jednu svoju pretvorili u pogodak. Igrala se 76.minuta kada je Dino Bognar izveo jedan ne pretjerano opasan slobodan udarac kojega Gugec odbija, a snalažljivi Kutjevčanin na radu u Požegi Karlo Antunović se nalazi na pravom mjestu i posprema odbijanac u praznu mrežu potvrdivši onu staru – tko će kome nego svoj svome!

Pokušali su igrači Kreše Posedija stići do izjednačenja do kraja utakmice no u toj namjeri nisu uspjeli pa je pričuvni trener nakon odličnog starta doživio i prvi poraz nakon odlaska Marka Žigića, a valja istaknuti da je ovo nakon dugo vremena bila pobjeda Plavih s Orljave nad županijskim rivalom koji je do sada redovito bilježio pozitivne rezultate u prvenstvenim i kup ogledima.

Na kraju priče spuštanjem trećeligaškog zastora možemo zaključiti da su i jedni i drugi imali zadovoljavajuću sezonu jer su se pozicionirali u gornjem domu ljestvice pa sagledavši u cjelini županijski nogomet i pribrojivši i pleterničku Slaviju – među prvih devet su sve tri požeško – slavonske ekipe što je s obzirom na broj klubova i broj registriranih igrača u usporedbi s preostale tri županije doista rezultat za svaku pohvalu.

Rezultati 34. kola : Kutjevo – Slavonija 0:1, Čepin – Slavija 2:2, Slavonac – Marsonia 1:2, Sloga – Oriolik 3:1, Zrinski – Vukovar 1991 1:3, Graničar – Darda 6:2, NAŠK – Omladinac 4:0, Bedem – Belišće 1:1, Vuteks Sloga – Đakovo Croatia 2:2.

Kutjevo – Slavonija 0:1

Kutjevo, Stadion ŠRC Kutjevo, gledatelja 200, sudac Dino Zrno (Otok), pomoćnici Dujmić i Vučko

Strijelac: 0:1 K.Antunović (76)

Kutjevo: Gugec 5.5, Luketić 6 , Pedro 6, Berbić 6, Kalanj – (9. Iličić 6), Kuzminski 5,5, J.Budimir 6 (72.Bandalo -), Karačić 6 (61.Samaržija 6), Majstorović 6.5, Majetić 6, Nemec 6 Trener : Krešo Posedi 6

Slavonija: Blažević 6.5, Dupor,6,5 Marčetić 7, Martinović 6, Bognar 6, M.Peharda 6,5, Anić 6 (46.K.Antunović 7), Šubara 6, Šipura 6 (55.Jagodić 6 ), Solić 6,(90.Ivanešić ), Janček 6 (61.Kovre 6.5) Trener : Dalibor Bognar 6.5

Igrač utakmice: Karlo Antunović (Slavonija)