Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

POŽEGA – Na krilima briljantnog Jakova Jančeka Slavonija je stigla do uvjerljive pobjede nad gostom iz Vukovara na oproštaju od domaćih gledatelja za ovu natjecateljsku sezonu. Utakmica koja na kraju, zahvaljujući drugim rezultatima, nije odlučivala o sudbini gostiju protekla je u potpunoj dominaciji domaćina.

Po izrazito teškom vremenu, prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama, tek su Marčetić i Šipura zaprijetili gostima, a Gagulić i Kosić domaćinima. Puno je bilo pogrešaka u predaji lopte i rijetke su bile akcije koje bi mirisale na pogodak na bilo kojoj strani. Ali pred kraj prvog dijela ipak domaćin pronalazi put do mreže gostiju, Prvo Martinović zabija pod gredu na ubačaj Dine Bognara, a samo dvije minute kasnije Ivan Antunović zabija za sigurno vodstvo plavih.

U drugom poluvremenu ipak drugačija slika na terenu, razigrali su se dečki u plavom, a gosti, desetkovani izostancima, ali i očitom razlikom u kvaliteti, nisu mogli parirati i redale su se prilike pred golom gostujućeg vratara Bombinija. Prva prilika koja je pretvorena u pogodak u nastavku susreta je djelo Jakova Jančeka koji je odličan ubačaj Mateja Peharde s desne strane majstorski glavom spremio uz lijevu vratnicu gostujućeg gola.

Poslije toga redale su se prilike I. Antunovića, M. Peharde, Šipure, ali gol pada na drugoj strani. Duel mladog Mulca i robusnog napadača gostiju Dubravca, danas odlični sudac Vukoje prosuđuje dovoljnim za kazneni udarac, a udarac s bijele točke Mirosavljeviću brani Blažević, međutim lopta se ponovno vraća Mirosavljeviću koji iz drugog puta zabija za 3-1. I to je bilo sve od gostiju, završetak utakmice opet pripada domaćinu, točnije Jakovu Jančeku koji u 82. iz solo akcije lijepo pogađa suprotni kut gostujućih vrata, a u 86. minuti posprema “odbijanac” u mrežu nakon što je gostujući vratar obranio udarac Mateju Pehardi za njegov “hat-trick” i konačnih 5-1.

Na kraju je rezultat pokazao i realnu sliku stanja na terenu, gosti, iako pred utakmicu nisu bili u sigurnoj zoni spasa, nisu “grizli” kako se to možda od njih i očekivalo, što može potvrditi i činjenica da je utakmica odigrana bez i jedne dodijeljene javne opomene. Još jednom treba istaknuti sudačku trojku: Vukoje, Knežević i Šiklić koji su bez greške odradili 90+ minuta.

Čestitam dečkima na pobjedi u zadnjoj domaćoj utakmici ove sezone. Bilo je svakakvih špekulacija po kuloarima, ali mi smo pokazali da mi imamo svoje kombinacije, odigrali smo odlično i zasluženo pobijedili. Još nam je ostalo odigrati zadnje kolo u Kutjevu, idemo se odmoriti za tu utakmicu, još ne znamo kad se igra, petak, subota i nedjelja su u igri, ali kako bilo mi ćemo se potruditi na pravi način zaključiti sezonu – izjava je Dalibora Bognara, trenera Slavonije.

Slavonija – Vuteks Sloga 5:1  (2:0)

Požega, igralište ŠRC Požega, gledatelja 100, sudac Branimir Vukoje 8 (Slobodnica) pomoćnici Knežević i Šiklić

Strijelci: 1:0 Martinović (41), 2:0 I.Antunović (43), 3:0 Janček (54), 3:1 Mirosavljević (63), 4:1 Janček (82), 5:1 Janček (86)

Slavonija: Blažević 7,5 (83.Kraljak -) , Marčetić 7,5, I.Antunović 8, Martinović 8 (58. Mulc 7), Bognar 7,5, M.Peharda 7,5, I.Peharda 7,5 (46.Jagodić 7,5), Šubara 7,5 (46.Dupor 7,5), Šipura 7,5, Solić 7,5 (58.Kovre 7), Janček 8,5 Trener : Dalibor Bognar 8

Vuteks Sloga: Bombini 6, Tijanić 6 (68.Đukić 5,5), Jelečki 5,5, Popin 5,5, Dubravac 6,5, Filipović 5,5, Križanović 6, Tunjić Lukić 5,5, Laćarak 6 (28.Kosić 5,5), Gagulić 6,5, Mirosavljević 6,5 Trener : nema

Igrač utakmice: Jakov Janček (Slavonija)

Rezultati 33. kola : Slavonija – Vuteks Sloga 5:1, Slavija – Slavonac 3:0, Đakovo Croatia – Čepin 2:0, Belišće – Kutjevo 5:3, Omladinac – Bedem 0:1, Darda – NAŠK 3:1, Vukovar 1991 – Graničar 1:1, Oriolik – Zrinski 2:2, Marsonia – Sloga 3:1.

Utakmice posljednjeg, 34. kola igrat će se u subotu, 28. 05. 2022. u 18,00 sati. Sastaju se Kutjevo – Slavonija, Slavonac – Marsonia, Sloga – Oriolik, Zrinski – Vukovar 1991, Graničar – Darda, NAŠK – Omladinac, Bedem – Belišće, Vuteks Sloga – Đakovo Croatia i Čepin – Slavija.