U 2. kolu Malonogometne lige veterana Požega slavili Kelvin, Autodijelovi Barišić, MNK Birtijca i Vallis Aurea

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u nedjelju, 15. listopada, su odigrane sve utakmice 2. kola Malonogometne lige veterana Požega – prenosi Požeški športski savez.

U prvom susretu Standard je poražen odKelvina rezultatom 3:5. Standard je poveo ali su nakon toga igrači Kelvina postigli 5 pogodaka i došli do vodstva od 1:5. U završnici susreta Standard je postigao dva pogotka i malo ublažio poraz. Hat – trick za Kelvin je postigao Drago Marković, a po jedan pogodak dodali su Petar Čuljak i Štefo Odobašić. Za Standard je dva pogotka zabioSebastijan Kalnak uz autogol Dražena Pekčeca.

U derbiju kola sastale su se ekipe Alabame iAutodijelova Barišić, a pobjeda je pripala “Barišićima” rezultatom 3:4 iako je Alabama na poluvremenu imala vodstvo od 3:1. Već u prvoj minuti susreta ozlijedio se igrač Alabame Zoran Bošnjaković, a kako je Alabama imala samo 6 igrača i niti jednu rezervu to je značilo da će 40 minuta igrati s igračem manje. S druge strane Autodijelovi Barišić su imali 10 igrača u zapisniku. Tada su “Barišići” iako to od njih nitko nije tražio korektno izvukli jednog igrača s terena pa se igralo 5 na 5 do kraja susreta.

Već u 2. minuti Alabama je povela pogotkom Jurice Bešlića, a na 2:0 vodstvo je povisio Miro Raguž u 10. minuti. Ivan Sesar je u 13. minuti smanjio na 2:1, a  u 20. minuti jeDarko Pandžić zabio za 3:1. Drugi dio posve je pripao Barišićima koji su iskoristili umor igrača Alabame, postigli tri pogotka i došli do zaslužene pobjede. U 28. minuti je Ivan Sesar smanjio na 3:2, a na 3:3 izjednačio je Vjekoslav Čerti u 33. minuti. U tom trenutku Alabama je imala igrača manje u terenu jer je na 2 minute isključen Darko Pandžićnakon prigovora na jednu sudačku odluku Zdravka Matijevića – “Tate”.  Sva tri boda “Barišićima” donio je Mato Vuković zgoditkom  u 37. minuti za konačnih 3:4.

U trećem susretu Rampa COR je poražena od ekipe Vallis Aurea rezultatom 1:2. Kristijan Kovačević je u 8. minuti zabio za vodstvo Rampe, a izjednačio je Branimir Štimac u 15. minuti. Pobjedu Vallis Aurei donio je DragoSkeleđija golom u 31. minuti za konačnih 1:2.

U posljednjem susretu 2. kola igrači Viševice gradnje su također s 1:2 poraženi od ekipe MNK Birtijca. Christian Rajić je u 15. minuti doveo Viševice u vodstvo, a izjednačio je Ivan Krištofek u 21. minuti. Pobjedu Birtijci donio je Dario Majetić u 37. minuti pogotkom za 1:2. U ovom kolu slobodna je bila ekipa HVIDR-e.

Utakmice 3. kola igrat će se u nedjelju, 22. 10. 2023. od 8,30 do 12,00 sati. Sastaju seMNK Birtijca – Alabama (8,30), Vallis Aurea – Viševice gradnja (9,20), Kelvin – Rampa COR (10,10) i HVIDRa – Standard (11,00). Slobodna je ekipa Autodijelova Barišić koja mora osigurati zapisničara.