U 7. kolu MNLV Požega pobjede ostvarile ekipe Birtijce, Kelvina, Alabame i Autodijelova Barišić

WhatsApp

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u nedjelju, 11. 12. 2022. odigrane su sve utakmice 7. kola Malonogometne lige veterana Požega – prenosi Požeški športski savez.

Kolo su otvorili igrači prvenstvenog lidera Birtijce koji su rezultatom 5:2 bili bolji od Viševice gradnje. Miroslav Lujić doveo je Viševice u vodstvo u 15. minuti, a izjednačio je Dalibor Vukas u 18. minuti. Vodstvo Birtijci donio je Dario Majetić pogotkom za 2:1 u 23. minuti, a nakon toga su pogotke za potvrdu pobjede postigli Ivan Krištofek u 32. i Milan Adžić u 34. minuti. Na 4:2 smanjio je Rajko Mijatović u 36. minuti, a konačnih 5:2 postavio je svojim drugim pogotkom Ivan Krištofek u 38. minuti.

Kelvin je u vodstvo protiv ekipe Vallis Aurea došao autogolom Ivice Malnara u 8. minuti, a na 2:0 povisio je Petar Čuljak u 12. minuti. Zdenko Šarić zabio je za 2:1 u 13. minuti. Svojim drugim pogotkom Petar Čuljak podiže vodstvo Kelvina na 3:1 u 25. minuti, a konačnih 3:2 postavio je Željko Vidmar u 37. minuti.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarili su igrači Alabame koji su rezultatom 10:2 bili bolji od Standarda. Alabama je stvorila dosta prilika na početku susreta ali nikako nije uspjela probiti obranu čvrstog Standarda koji je u 15. minuti poveo pogotkom Sebastijana Kalnaka koji je dobro iskoristio jedan kontranapad. U posljednjoj minuti prvog dijela Alabama je ipak golovima Ninoslava Parmakovića i Zorana Bošnjakovića došla do izjednačenja i vodstva od 2:1. Na početku drugog dijela Jurica Bešlić postigao je dva pogotka za vodstvo Alabame od 4:1. Malu nadu Standardu vratio je Marko Drežnjak pogotkom za 4:2 u 26. minuti, ali je Alabama u posljednjih 14 minuta postigla još 6 pogodaka i došla do uvjerljive pobjede. U strijelce su se do kraja utakmice još upisali Ninoslav Parmaković, Zoran Bošnjaković (2), Darko Pandžić (2) i Miro Raguž.

HVIDR-a i Rampa Spin Valis odigali su neodlučeno, 4:4. Rampa je povela pogotkom Eduarda Pavičića u 3. minuti, a na 1:1 izjednačio je Mirko Bošnjak u 17. minuti. Novo vodstvo Rampi donio je njihov najbolji strijelac Jako Novak pogotkom za 1:2 u 20. minuti. Danijel Štimac je izjednačio na 2:2 u 22. minuti, a prvo vodstvo HVIDR-i  donio je njihov najbolji strijelac Mario Jakovac u 24. minuti. Izjednačio je svojim drugim pogotkom Jako Novak u 28. minuti, a Dalibor Varela zabio je za vodstvo Rampe u 32. minuti. Konačnih 4:4 postavio je Milan Matošević u 34. minuti.

U posljednjem susretu 7. kola Clarum Tim Mišel je poražen od Autodijelova Barišić rezultatom 2:5. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, najbolji strijelac “Barišića” Ivan Sesar zabio je za 0:1 u 21. minuti, a već u 22. minuti izjednačio je Dražen Bradić. U 23. minuti već je 1:2, a strijelac je ponovno Ivan Sesar. Vodstvo Autodijelova Barišić na 1:5 povećali su Tomislav Čakalić u 25. i 31. te Miroslav Papak u 28. minuti. Konačnih 2:5 postavio je vodeći strijelac lige Draženko Kljajić u 34. minuti.

U nedjelju, 18. 12. 2022. liga se ne igra jer je dvorana zauzeta, a nakon toga je stanka zbog održavanja 31. Božićnog malonogometnog turnira “Požega 2022”. Liga će se nastaviti u nedjelju, 08. 01. 2023. utakmicama 8. kola u kojem se sastaju Viševice gradnja : Autodijelovi Barišić, Rampa Spin Valis : Clarum – Tim Mišel, Standard : HVIDR-a, Vallis Aurea : Alabama i MNK Birtijca : Kelvin.